Panasonic TH-42PX80 review
A superb 42 inch talent from Panasonic
Panasonic TH-42PX80
TechRadar Verdict
Pros
    Outstanding pictures
    Good connectivity
    Price
Cons
    HDMIs not v1.3
    Colours could be more vibrant
    Occasional orange tone to rich reds
Plasma technology is far from the dead duck some would like you to think it is.
Samsung's 50in plasma is a cracker, especially in raw value terms. And this 42in Panasonic effort is even better.